Když vyšetření zraku Havířov stanoví krátkozrakost

Jak by vám řekli na Očním v Havířově, mezi nejčastější poruchy vidění patří dalekozrakost a krátkozrakost. Pokud jde o krátkozrakost, ta se velmi často začne projevovat již ve školním věku. Krátkozrakost znamená zhoršené vidění do dálky. Dítě, kterého se tato situace týká, najednou zjistí, že špatně vidí na tabuli. V tom případě je důležité co nejrychleji se objednat na vyšetření zraku Havířov do očního studia Havířov. Po diagnostice oční vady Havířov zvané krátkozrakost většinou dítě odejde s dioptrickými brýlemi Havířov případně s kontaktními čočkami Havířov.

Když na očním v Havířově diagnostikují dalekozrakost

Podobná situace nastává při takzvané dalekozrakosti, kdy člověk špatně vidí na blízko. Dalekozrakost je oční vada, která často vzniká již v útlém dětství. Mezi její časté projevy patří šilhání a tupozrakost. Nepodceňujte proto pravidelná vyšetření dětí očním lékařem v Očním studiu Havířov. Jedině diagnostikou očních vad Havířov, jakými jsou krátkozrakost a dalekozrakost, zabráníte komplikacím s viděním u dětí, protože šilhání a tupozrakost je třeba začít řešit co nejdříve.

Dnešní věda natolik pokročila, že krátkozrakost a dalekozrakost není třeba řešit v dospělém věku pouze dioptrickými brýlemi Havířova kontaktními čočkami Havířov, ale je možné podstoupit laserovou operaci. Právě laserovou operací lze krátkozrakost a dalekozrakost v dospělém věku odstranit.

Když na Očním studiu v Havířově diagnostikují poruchu barvocitu

Nemusíte rovnou trpět krátkozrakostí či dalekozrakostí. Můžete mít poruchu barevného vidění. Někteří lidé mohou dokonce svět vnímat pouze černobíle. Hovoříme o barvosleposti, jejíž léčba sice není možná, ale naštěstí se dá s touto vadou víceméě normálně žít. Máte-li pocit, že se může porucha barvocitu týkat i vás, nechte si svou domněnku ověřit vyšetřením zraku Havířov na očním v Havířově.

Oční studio Havířov vám kromě čoček Havířov, dioptrických brýlí Havířov, očních kapek Havířov nabízí také prodej lyžařských brýlí Havířov, což v nastávající lyžařské sezoně rozhodně oceníte.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram