Sedmička TOP cviků na sexy ploché bříško: Dají se dělat všude a bez náčiní

Jednoduché a účinné! Tato dvě slova dokonale vystihují sérii sedmi cviků na břicho, které si osvojíte i vy. Protože co si budeme říkat – na top těle se musí pracovat.

Pokud toužíte po sexy plochém bříšku, nejenže se musíte vhodně stravovat, ale třeba je také cvičit. A pravidelně. Výhodou série vyskládané ze sedmi cviků je, že ji můžete odcvičit i doma. Postačí vám k tomu jen podložka, jiné náčiní nepotřebujete. Připraveni? Pojďme na to!

Přímé bříšáky
Lehněte si na podložku, nohy pokrčte v kolenou, ale chodidla neodlepujte od země. Záda natřete, ruce si založte za hlavu tak, abyste si propletené prsty podpírali šíji, a zvedněte horní část těla. Pro účinnost cviku je důležité, abyste břišní svaly vtahovali dovnitř a správně dýchali – při zvedání od podložky vydechujte, při návratu do výchozí polohy se nadechujte.

Cvičte 3 série, v každé zopakujte cvik 20krát.

Přečtěte si: Tajemství dokonalé figury Japonek: Jejich 5 minutové cvičení vám vyčaruje sexy křivky do měsíce

Boční bříšáky
Počáteční poloha je stejná jako u přímých bříšků. Zvedat se však budete jen k jednomu boku. Neklesejte ale úplně na zem, tělo držte ve středové pozici. Při každém provedení cviku dýchejte stejně jako u přímých břišáků.

Udělejte 20 opakování na jednu stranu, 20 na druhou a poté ještě jednou procvičte každou stranu stejným počtem opakování.

Šikmé svaly
Výchozí poloha se moc nemění. Pravou nohu ohnutou v koleni držte pevně na zemi a levou nohu pokrčte tak, aby se její kotník opíral o koleno pravé nohy. Cílem je hýbat se tak, abyste se při každém zvednutí dotýkali pravým loktem levé nohy. Pokud se vám to nepovede, nevadí, snažte se však přiblížit co nejvíc. A opět nezapomeňte správně dýchat.

Cvik opakujte 20krát na každou stranu ve 3 sériích.

Jízdní kola ve vzduchu
Zůstaňte ležet na podložce s rukama založenýma za hlavou. Do středové pozice zvedněte vrchní část těla a nohama napodobujte pohyby, jako byste jezdili na kole. Cvik je nejúčinnější tehdy, jsou-li nohy co nejnižší při zemi.

Odcvičte 2 série a v každé udělejte 20 opakování.

Zvedání nohou
Jedná se o cvik, který je zaměřen na spodní břicho a který patří mezi nejnáročnější z této série. Proto pokud vám nepůjde na první pokus, nezoufejte. Technika je následující. Ležíc na podložce vystřete obě nohy do vertikální polohy a ruce si dejte pod hýždě. Nyní obě nohy pomalu spouštějte k zemi a když budete asi deset centimetrů od země, vytlačte je zase do vertikální polohy.

Proveďte 2 série a v každé opakujte cvik 10krát.

Superman
Lehněte si na břicho a ruce vystřete před sebe. Spolu s nádechem odlepte od země nohy i ruce. Tento cvik provádějte pomalu, soustřeďte se na to, abyste měli napnuté celé tělo a hlavně stahujte břicho.

Cvičte 3 série a v každé udělejte 20 opakování.

Deska
Lehněte si na podložku a zvedněte se na lokty a špičky nohou. Lokty mějte na šířku hrudníku a nohy rozkročené na šířku pánve. Držte stabilitu. Během cviku usilujte být co nejvystřejší, neprohýbejte se. Při tomto cviku je důležité mělké dýchání do břicha.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram