Tři cviky bez závaží, které mají okamžité výsledky. Zařaďte je do své pravidelné rutiny

Navštěvování fitka a počítání kalorií jsou sice skvělé způsoby, jak se zaručeně udržet ve formě, ale málokterá žena má na ně skutečně čas. Jaké cviky však praktikovat z pohodlí domova, abyste se udrželi ve formě?

Plank jako nejjistější cvik
Milovaný či nenáviděný, faktem je, že málokterý cvik dosáhne takových výsledků, jako pravidelné provádění planku. Nemusíte hned na loktech potit krev, právě naopak. Začněte lehce a dovolte vašemu tělu nastavit se na tento druh posilování a zároveň mu umožnit možnost překonat se.

Opřete se lokty o zem, celé tělo by mělo být v poloze vodorovné desky. Právě proto se na začátek doporučuje, abyste tento cvik prováděli s někým nebo minimálně při odrazu/ zrcadle. Mezi časté vady totiž patří zvedání hýždí nebo naopak propadání břicha. Vaše svaly musí být napnuté, jinak nemá plank žádný výrazný efekt.

Začněte na 30-ti sekundách. Pokud se vám to zdá hodně, klidně si ještě pár z nich uberte, ale nezapomínejte na jednoduché pravidlo – a to každý druhý den přidávat po pět sekund.

Sumo dřepy
Tak jako u planku, i při tomto cviku je nejdůležitější, abyste jej prováděli správně. Pokud se vám to povede, nejenže dosáhnete pevnější hýždě, štíhlejší stehna, ale zároveň i štíhlejší bříško. Zní to jako sen, co řeknete?

Dejte se do podřepu, přičemž nohy roztáhněte o něco více, než je šířka vaší pánve. Špičky směřují ven a zadkem – pozor, opravdu jen zadkem!, se snažte táhnout dolů. Záda byste však přitom měla mít natažená a rozhodně byste ji neměli ohýbat. Nejenže si tím usnadníte tento cvik a efekt bude tím pádem mnohem menší, zároveň si můžete také uškodit. Ze začátku si dejte 20 opakování ve třech sériích, postupně přidávejte.

Jumping Jack
Jeden z nejúčinnějších cviků na celé tělo je jednoznačně Jumping Jack. Ocení jej zejména ženy, které potřebují shodit kila navíc – nakolik se tento typ pohybu považuje za skvělé kardio. Účinně dokáže vytvarovat také bříško, které patří často k problémovým partiím žen.

Zapřete se nohama do země, vyrovnejte tělo a postupně odskakujte nohama od sebe a zpět, rukama vždy tleskněte nad hlavou. Snažte se držet za každých okolností natažená záda, zároveň stažené břicho a minutu opakujte. Podobně jako u planku, postupně přidávejte vteřiny navíc.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram