Víte, s čím vším vám pomůže kvalitní a erudovaný neurolog?

I když se to někomu může zdát málo pravděpodobné, k neurologovi se snadno dostanou nejen dospělí, ale také děti v jakémkoli věku. Neurologie se zabývá prevencí, diagnosou, terapií a poradenstvím pro nemoci centrálního nervového systému, tedy mozku a míchy, dále periferních nervů, také svalové a kosterní soustavy, pojivové tkáně a cévních onemocnění mozku.

Kdy se obrátit na neurologii?

Případů, kdy se můžeme dostavit k neurologovi, je mnoho. Jsou to např. onemocnění jako nádory míchy, mozku, záněty centrální nervové soustavy, také pokud zaznamenáme třes, který by mohl být příznakem nemoci zvané Parkinsonova choroba, také v případě, demence např. Alzheimerovy nemoci.

Na neurologii chodí i lidé s nemocemi centrální nervové soustavy typu roztroušená skleróza, při poruchách záchvatových viz epilepsie nebo při migrénách. Pokud nám onemocní nervy, nebo nervové kořeny a pletení, třeba při syndromu karpálního tunelu, loketního sulku, při zánětu lícního nebo trojklaného nervu, i tady se budeme obracet na neurologii.

Tento lékař řeší i polyneuropatii, nemoci nervosvalového spojení a svalů, mozkovou obrnu a jiné syndromy ochrnutí, nebo také cévní nemoci mozku, onemocnění krčních, bederních a jiných meziobratlových plotének, kdy se dostaví výhřez ploténky nebo bolesti páteře. Neurolog nás vyšetří i v případě závratí nebo podezření na otřes mozku.

S názvem oboru je spjat i název léku, který často používáme, kdy se jedná o Neurol. Díky tomu, že se neurologie zabývá i svalovou a kosterní soustavou, pojivovými tkáněmi, je jasné, že se s ním můžeme poradit i na téma rehabilitace.

V Jablonném nad Orlicí se můžete obrátit na MUDr. Lenku Novákovou, jejíž ordinaci najdete na adrese Stroužníky 719. Jedná se o zdravotnické zařízení s odděleními neurologie, rehabilitace a fyz. med. s typem ambulance.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram