4 tipy jak na poslední chvíli zhubnout do plavek: Fitnes trenér nedoporučuje držet hladovku, ale toto

Chcete zhubnout do plavek, léto už je tady za pár týdnů a vy máte pocit, že to letos nestihnete? Nepropadejte panice a hlavně nedržte hladovku. Mám pro vás čtyři tipy, díky kterým se vám ještě nějaké to kilo podaří shodit.

Abyste se zbavili posledních nechtěných kilo, omezte sacharidy ve stravě. Nahraďte je tuky a přijímejte dostatečné množství bílkovin.

Strava postavená na tucích s omezením sacharidů je oblíbená mezi příznivci fitness, ale nejen mezi nimi. Tento typ stravování slibuje zúžení v obvodu pasu a zároveň minimální ztrátu svalové hmoty. Při snaze zhubnout je omezení sacharidů a navýšení tuků pro mnoho lidí jednodušší cesta než v případě omezování tuků. Je možné se stravovat i nízkotukově, poté je ale základem této stravy velké množství zeleniny a minimum živočišných produktů. Jako zdroj bílkovin se využívají ořechy, semínka, luštěniny nebo třeba tempeh.

Dejte tělu nový impuls
Ke zrychlení metabolismu pomáhají správně nastavený jídelníček a pravidelný pohyb. Chcete-li hubnutí urychlit, jedno bez druhého se neobejde. Dělejte jakýkoli druh pohybu, který vás baví, ale pokud chcete rychle a efektivně spálit tuk, zařaďte intervalové a kruhové tréninky.
Při intervalovém tréninku tělo spálí až o 60 procent více tuku než při klasickém cvičení. Intervalový trénink nakopává metabolismus.
Ideální je, pokud zkombinujete intervalový trénink s klasickým posilováním. A abyste se zbavili tuku efektivně, zařaďte také klasický aerobní trénink nižší intenzity – svižné procházky, nordic walking, jogging nebo jízdu na kole.

Zapomeňte na víkendové hřešení
Přes týden dodržujete stravu na sto procent, pravidelně sportujete, ale jakmile přijde víkend, dojde vám motivace a začnete hřešit? Zkuste to teď pár týdnů do léta vydržet.

Čas od času si tělo zaslouží odměnu například ve formě kvalitní vysokoprocentní čokolády. Vlastně díky tomu můžete metabolismus ještě více nastartovat, ale nesmíte tomu dát pravidelnost a především musíte dbát na správnou míru, což bývá pro mnohé kámen úrazu.
Ale pokud to myslíte s hubnutím opravdu vážně, připravte si k filmové sobotě na stůl jednohubky ve formě čerstvé zeleniny nebo jinou dietní dobrotu.

Vsaďte na přístroje, které vám pomohou s redukcí tuku
Posledním, ale v mnoha případech velmi účinným řešením při redukci tuku jsou různé přístroje nebo zákroky. Nejúčinnější řešení představují různé druhy liposukcí. V současnosti existují vedle sebe tři typy liposukcí – konvenční, ultrazvukové a vibrační, přičemž výběr typu liposukce ovlivňuje mimo jiné věk a hmotnost.

Co se týká účinnosti, tak je pravda, že efekt je prakticky ihned viditelný, ale zároveň je třeba zdůraznit, že liposukce ve skutečnosti neslouží k hubnutí. Liposukce slouží k tvarování postavy.
Pokud se vám nechce podstupovat před létem žádný invazivní zákrok, pak můžete absolvovat alespoň lymfatickou masáž. Masáž rozproudí lymfu, díky čemuž se zlepší vstřebávání tekutin a odvod škodlivin. Začnou se rychleji rozkládat tuky a kromě toho působí lymfatická masáž pozitivně i na celulitidu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram