Přivítejte léto v nové formě: Veganská dieta dostane do formy i lidi, kteří s figurou dlouhodobě bojují

Pokud pro vás znamená touha po sexy křivkách neustálý boj s vlastním tělem, zkuste jednoduchou, ale osvědčenou veganskou dietu. Ano na maso a mléčné produkty musíte zapomenout, ale výsledky vás budou motivovat vydržet.

Ačkoli mnozí odborníci říkají, že veganská dieta, není vlastně dieta, ale životní styl, jedno je jisté. Díky ní se podaří shodit i lidem, kteří dlouhodobě bojovali se svojí figurou. Budete jíst opravdu zdravě a navíc se vám podaří zredukovat hmotnost přesně podle představ. Základem je úplné vyloučení jídel živočišného původu ze své stravy.

To co si můžete dopřát v podstatě kdykoli během dne jsou syrové rostlinné pokrmy bohaté na antioxidanty, vlákninu a důležité minerály. Obecně budete přijímat jídla bohatá na omega-3 mastné kyseliny, železo a bílkoviny. Rostlinná strava jako taková obsahuje řadu vitamínů a dalších ochranných látek.

Inspirujte se: Dokáže krevní skupina předurčovat naši budoucnost? Prý nás ovlivňuje celý život do značné míry

Tak jako při každé dietě i zde je podstatný příjem energie, skladba toho, co si dopřejete a pravidelnost. Nadbytek kalorií lze přijmout také z veganské stravy. Proto se mezi jednotlivými jídly vyhněte zbytečnému doplňování energie prostřednictvím ovoce, ořechů, semínek či obilovin.

Dejte si klasicky snídani, oběd, večeři a mezitím nezajídejte. Tehdy nemusíte ani počítat kalorie. Každá porce jídla by měla mít maximálně 140g.

Příklad jídelníčku:

  1. den:

Snídaně – domácí ovesná kaše s jablky a se skořicí
Oběd – čočková polévka z kokosového mléka
Večeře – rýžové nudle s grilovanou cuketou, mrkví a lilkem

  1. den:

Snídaně – mrkvová pomazánka s lavašem
Oběd – zmkrevné placky s celerem
Večeře – zeleninový salát s tofu

  1. den

Snídaně – ovocný salát
Oběd – pohankovo-zeleninové rizoto
Večeře – miska syrové zeleniny
Nepřehlédněte: Dejte si pozor na největšího nepřítele hubnutí: Ani zdaleka však nejde o jídlo

Rozhodně si do jídel nezapomínejte přidávat i koření jako skořice, zázvor, česnek či kari. Ty urychlují spalování kalorií, zároveň prodlužují pocit sytosti. Pijte pouze čistou vodu, bylinkové čaje a denně si dopřejte pohybovou aktivitu. Může jít o běh, rychlou chůzi, bruslení či plavání. Cokoli navíc pro své tělo uděláte se počítá.

Držte se tohoto modelu 21 dní a uvidíte, že se vám podaří shodit více než sedm kilo a to bez zbytečného jojo efektu. Tak co, jdete do toho?

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram