7-denní výzva, která vás před létem dostane do formy: Inspirované prvky, které zabrání jojo efektu

Pokud se chcete dostat před létem do formy, zkuste sedmidenní ovocnou výzvu, kterou známé krásky milují. Pročistí vám tělo a zároveň jej doplní vitamíny. Třeba se však držet určitého pravidla.

Když toužíte po sexy křivkách a máte za sebou již sérii neúspěšných pokusů, zkuste dietu inspirovanou frutariánstvím. Je ideální pro ženy milující sladké i když si namísto čokolády můžete dopřát jen velkou dávku cukru ve formě čistého ovoce.

Opravdu málo lidí ví, že velmi odhodlaným a zapřísahaným frutariánem byl Steve Jobs. Roky byl veganem, ale postupně eliminoval ze svého jídelníčku vše kromě ovoce, zeleniny a některých druhů ořechů. Tuto dietu zkusil také herec Ashton Kutcher, zda Mila Kunis nebo Sarah Jessica Parker. Oni však konzumovali výlučně ovoce.

Přestože jde o mimořádně přísný režim, nakonec na sobě uvidíte skvělé výsledky. Musíte však dodržet počet denních porcí a zároveň by tato forma očisty neměla trvat nikdy déle než sedm dní. Jinak si můžete z dlouhodobého hlediska způsobit problémy. Žádný extrém není dobrý a to je třeba mít na paměti.

Čtěte: Běhání a hubnutí. Kolik můžete zhubnout a kde děláte chybu, když se vám to nedaří vidět?

Frutariánství jako takové je velmi striktní forma veganství, která dovoluje konzumovat jen syrové ovoce a někdy i ořechy a semínka. Mnozí lidé tuto formu stravování vnímají jako nějaký filozofický směr, kdy si dopřejí výlučně jen druhy, které spadly na zem a odmítají jíst ovoce, které bylo utrženo.

7 denní ovocná výzva, která vás dostane do formy:
Pondělí

Snídaně: miska ostružin
Oběd: dvě jablka a hruška
Večeře: maliny a 20 g oříšků

Úterý

Snídaně: pomerančovo – mangové smoothie vydělané s vodou a pampeliškovými lístky
Oběd: větší mango
Večeře: ananas s grepem politý pár kapkami makového oleje

Středa:

Snídaně: jahody s malinami a chia semínky
Oběd: dva banány
Večeře: žlutý meloun

Čtvrtek

Snídaně: červený pomeranč s grepem
Oběd: dva kusy zlatého kiwi
Večeře: červený meloun

Pátek

Snídaně: mix lesního ovoce se lněnými semínky, přelitý kokosovým olejem
Oběd: miska ostružin s borůvkami
Večeře: jahody
Sobota

Snídaně: banán s bílým hroznem
Oběd: mango
Večeře: dvě nastrouhaná jabka

Neděle

Snídaně: maliny, ostružiny a jahody s banánem
Oběd: miska třešní
Večeře: mix žlutého a červeného melounu

Co se týče velikosti porcí, jedno jídlo by mělo mít maximálně 135g. Denně tak přijmete 405 gramů čistého ovoce. Pít byste měli jen čistou vodu a bylinkové čaje.

Benefity ovoce, které si dopřejete během tohoto týdne jsou nepopiratelné. Jablka, hrušky, ostružiny či maliny mají vysoký obsah vlákniny, zároveň i snižují hladinu cholesterolu a pomáhají zlepšit zažívání. Jahody, grepy, či pomeranče a citrony mají v sobě obrovské množství vitamínu C. Chráníte tak svůj imunitní systém.

Mohlo by vás zajímat: Obézní plus size fitness jako nový trend sociálních sítí: To, že modelka nafotí kampaň, z ní nedělá zdravého člověka

Mango, červený a žlutý meloun, banány obsahují draslík, který pomáhá regulovat rovnováhu tekutin v těle. Tropické ovoce nese v sobě vysoký obsah kyseliny listové. Ta podporuje tvorbu červených krvinek. Bobulové ovoce a švestky jsou skvělým antioxidantem.

Nikdy však nedržte danou dietu déle než týden. Chyběly by vám totiž kvalitní tuky, vápník či omega-3 mastné kyseliny, které jsou pro náš organismus stejně důležité as jejich nedostatkem je spojeno množství problémů.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram