Denní porce zdraví v krabičce pro každého

Přestože si stále častěji uvědomujeme důležitost zdravého stravování, často neumíme splnit ani jednoduché pravidlo – přidat do jídelníčku dostatečné množství porcí ovoce či zeleniny denně. Je pochopitelné, že při nabitém kalendáři to může být opravdu velká výzva. Pokud se však chcete cítit dobře a načerpat potřebnou energii, najít balanc ve svých stravovacích návycích, je to víc než nezbytné. Jak na to? Pomoci vám mohou smoothies či třeba zeleninové saláty z McDonald’s, které nově prošly příjemnou evolucí.

Ve výzkumu od Eurostatu se až 41% Slováků přiznalo, že zeleninu a ovoce denně vůbec nekonzumují. Ty přitom mají mnohé zdravotní benefity a dokonce mohou člověka ochránit před vznikem řady onemocnění. Spojitost výživy a lidského zdraví je dnes prozkoumána již nespočtem vědeckých studií. Nezapomínejte však poslouchat i vlastní tělo, které vám často napoví, co mu prospívá nejvíc.

Malé změny dokážou časem přinést velký rozdíl
Pokud máte problém s tím, kdy vtěsnat do svého jídelníčku ovoce a zeleninu, pokuste se zaměřit na pravidelnou snídani a svačinu. Přes týden střídejte sladkou snídani se slanými variantami, ke kterým vždy jednoduše přihoďte rajčata, papriku či ředkvičku. Během svačiny sáhněte po odšťavených fresh džusech nebo smoothies, které potěší nejen vaše tělo dostatkem vitamínů a antioxidantů, ale také vaše chuťové pohárky. Sladký nápoj vás nabije energií na zbytek dopoledne a perfektně nastartuje metabolismus.

Opět jste si nestihli do práce připravit oběd? Svět se opravdu nezhroutí. Vždy se pokuste ve spleti různých menu v okolních restauracích najít co nejzdravější a nejvýživnější alternativy, které bez výčitek doplníte chutnými kousky zeleniny. Pokud to už opravdu nijak jinak časově nevychází, pokuste se pravidelně zaměřit alespoň na přípravu domácí polévky, která je zdravým základem. Nejen, že ji máte připravenou poměrně rychle, je lehce stravitelná a tělu dodá i potřebné tekutiny.

Máte večer při sledování filmu chuť na slaný či sladký pokrm? Vzpomeňte si, že i ze zeleniny a ovoce lze připravit chutné hranolky, případně něco malého na zub. Nakrájejte a vychutnávejte si zdravý „snack“ s čerstvou domácí omáčkou, přesně podle vaší chuti. Experimentuje a objevujte nové zdravé ingredience bez výčitek.

ZDROJ MCDONALDS
I McDonald’s přináší více lokální a čerstvé zeleniny
McDonald’s nabízí široký sortiment chutných pokrmů, kde si jednoduše najde každý to své. V květnu společnost představila vynovenou recepturu salátů plných zeleniny od lokálních dodavatelů, které jsou po úpravě ještě čerstvější a chutnější než kdykoli předtím. S jednou krabičkou plnou zeleniny a jiných chutných přísad budete i vy o krok blíže plánu tří porcí zeleniny denně.

Opravdu si máte z čeho vybírat. Vegetariáni si mohou pochutnat na Veggie salátu s vegetariánskou plackou. Všežravcům a nadšencům fitnessu, kterým záleží na příjmu bílkovin, zase ulahodí Grilled Chicken nebo Crispy Chicken salát. Základ všech salátů tvoří nový „refreshnutý“ salátový mix – římský salát, rukola, frisee a řepa – doplněný chutnými cherry rajčátky a okurkami.

Nyní koupíte saláty v ekologičtějším papírovém balení, díky čemuž omezíte používání jednorázových plastů. I tímto krokem McDonald’s spolu se zákazníky postupně plní svůj vytyčený cíl na globální úrovni, a to do roku 2025 používat pouze obaly z obnovitelných, recyklovaných či certifikovaných zdrojů. Výměna salátových obalů za udržitelnější variantu ušetří ročně na Slovensku až 6,5 tuny plastového odpadu a vy tak uděláte něco nejen pro své zdraví, ale také pro planetu.

Vylepšené verze salátů jsou dostupné ve všech restauracích McDonald’s na Slovensku, přičemž i nadále budou v ceně velkých salátů zahrnuty krutony a vybraný dresink.

Pro zdraví i krásu
Nastartujte imunitní systém a soustřeďte se na více zdravotních benefitů. Dokonce i výrok, že krása pochází zevnitř, u zeleniny platí doslova – zejména pokud je nabitá betakarotenem. Například za jedení rajčat nebo sladkých brambor vám pěkně poděkují vlasy, nehty i pleť.

A samozřejmě to, co sníte přímo ovlivňuje i délku života. Přišli na to vědci z Imperial College v Londýně, kteří zanalyzovali 95 studií týkajících se zeleniny a ovoce ve stravě. Z jejich studie vyplývá, že kdyby je lidé jedli dostatečně, ročně by se dalo předejít až 7,8 milionům předčasných úmrtí.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram